No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Kumbulla te Roma, është e kryer. Shqiptari firmos sot, ja detajet e...

Kumbulla te Roma, është e kryer. Shqiptari firmos sot, ja detajet e kontratës

Alfred Lleshi
Pas largimit të Kolarov dhe disa vështirësive për të siguruar Smalling, Roma bën goditje të rëndësishme në mbrojtje. Marash Kumbulla po vjen nga Verona. Shqiptari shte zbulimi kryesor i sezonit të kaluar në Serie A.
Siç ju thamë dje, negociatat midis dy klubeve tani janë mbyllur me sukses, por pritej vetëm “OK” i Kumbullës, për të kompletuar krejt transferimin. Siç raportohet nga “Sky Sport”, konfirmimi i lojtarit tani ka ardhur dhe negociatat mund të konsiderohen të përfunduara.
Sot, mbrojtësi shqiptar do të jetë në kryeqytet për të nënshkruar një kontratë deri në vitin 2025 (me 1.5 milionë euro, plus bonuse në sezon). Nga ana tjetër, midis Romës dhe Veronës gjithçka ishte dakorduar dje mbi bazën e një huazimi me detyrim blerjeje përfundimtare për 30 milionë euro.
I ndjekur nga Interi dhe Lazio në muajt e fundit, Kumbulla pas sezonit të shkëlqyeshëm me Verona do të rinisë nga kryeqyteti, me fanellën verdhekuq, për të konfirmuar gjërat e mira të treguara me Ivan Juric në stol.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments