No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Castillejo flet për “dy” trajnerët e Milan-it: Me atë nuk mund të...

Castillejo flet për “dy” trajnerët e Milan-it: Me atë nuk mund të gabosh

Sulmuesi i Milan-it, Samu Castillejo, ka dhënë një intervistë interesante për DAZN. Nga sfidat e ardhshme për Europa League deri te kampionati, duke kaluar nga shokët e skuadrës dhe Zlatan Ibrahimovic mbi të gjithë.

“Trajneri na ka thënë që nga dita e parë se do të përballemi me një ekip të fortë, më të fortin të Irlandës, që luan një futboll të bukur. Do të jetë e vështirë”, ka thënë Castillejo në lidhje me ndeshjen e së enjtes në mbrëmje kundër Shamrock Rovers.

Në lidhje me punën e Pioli-t edhe në nivel personal:

“Pioli? Mbaje mend se pas Cagliari-t, ai ka thënë disa fjalë të bukura, më ka thënë se priste me padurim që të më jepte një mundësi tjetër, që të shikonte se çfarë lojtari isha. Ai qëndron shumë afër lojtarit, edhe kur je me pushime të shkruan, të pyet si je. Lojtari ndihet i mbrojtur nga trajneri”.

Nga një trajner në letër te një trajner në fushë: Zlatan Ibrahimovic.

“Flet shumë, në stërvitje, jashtë, në ndeshje. Ky klub ka shumë rëndësi për Ibrën dhe këtë vit do të na japë shumë, pret me padurim të fitojë edhe në stërvitje”.

“Një kampion i vërtetë. Me atë nuk mund të gabosh. Nëse gabon në stërvitje, ke Ibrën mbrapa. Gabon një lëvizje? Është Ibra. Gabon një krosim? Është Ibra. Është trajneri dhe Ibra. Luan me presionin se je në krah të një kampioni dhe të bën të japësh maksimumin”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments