No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Barcelona humb ​​Messin për tri ndeshjet e para të La Liga-s? Ja...

Barcelona humb ​​Messin për tri ndeshjet e para të La Liga-s? Ja përse

Barcelona mund të duhet të bëjë pa Leo Messin në La Liga, kundër Villarreal, gjatë fundjavës së 27 shtatorit. Dhe problemi nuk do të ishte vetëm për atë ndeshje, por edhe në dy sfidat e mëtejshme. Fituesi i gjashtë “Topave të Artë”, siç raportohet nga “Mundo Deportivo”, në fakt mund të përfshihet në listën e kombëtares argjentinase për fillimin e fazës kualifikuese të Botërorit të Katarit. Dhe duke pasur parasysh pasigurinë e madhe në lidhje me protokollet në fuqi, çdo udhëtim në Amerikën e Jugut mund të çojë në një mungesë të zgjatur kthimi.
Ndërsa situate është e tillë prej pandemisë, rregullorja detyron klubet t’i vendosin lojtarët e tyre në dispozicion të kombëtareve. Megjithatë, në të njëjtën kohë, lëvizja e lojtarëve nga një vend në tjetrin mund të nënkuptojë gjithashtu karantinë 14-ditore, për të parandaluar infeksionet e mëtejshme. Në rast se Messi thirret nga Albiceleste, ai duhet të arrijë në Argjentinë dy javë para ndeshjeve të ekipit kombëtar, për t’iu nënshtruar kështu periudhës së karantinës. Është gjithashtu e vërtetë se, sipas rregulloreve të aplikuara për “Copa Libertadores”, klubet mund të udhëtojnë lirisht nga një vend në tjetrin, me kusht që qëndrimi të mund të zgjasë vetëm për 72 orë dhe me teste të vazhdueshme gjatë gjithë “ekspeditës”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments