No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR “El Mundo” sulmon Luis Suarez mbi kërkesat e uruguajianit për prishje kontrate!

“El Mundo” sulmon Luis Suarez mbi kërkesat e uruguajianit për prishje kontrate!

Mundo Deportivo analizon raportet mes Luis Suarez dhe Barcelona. Uruguajani, në kontratë, ka mundësinë e marrjes së një page të plotë të vitit. Gazeta sulmon uruguaianin dhe thotë se “nuk ka kuptim që ai fiton një vit si pagë shkëputjeje dhe atë që klubi i ri do t’i paguajë atij sezonin e ri totalisht, madje duke u larguar pa fituar Barcelona 1 euro”.
Mundo Deportivo, prima pagina 15 settembre 2020
El Mundo shkruan se “është e palogjikshme që Suarez të kërkojë pagën e një viti kur ai pastaj do të përforcojë një rival të Barcelonas në Champions. Çështja Suarez nuk ka asnjë lidhje me Messin, është një pyetje tjetër. Në historinë e Barcelona-s ka pasur vetëm tre persona që kanë hequr dorë nga shpërblimi i tyre: Carles Puyol, Marc Overmars dhe Louis van Gaal.
Pjesa tjetër ka protestuar dhe ka kërkuar që ajo që thuhet në kontrata duhet të respektohet”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Llapi zbret Ballkanin nga froni

Llapi ia ka pamundësuar vazhdimin e kryesimit të kampionatit nga Ballkani. Fitorja e të dielës e ka vendosur Dritën në vendin e parë.  Llapi e ka...

Recent Comments