No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Boston-Miami finalja e Lindjes, Lakers rikthehet në finalet e Perëndimit

Boston-Miami finalja e Lindjes, Lakers rikthehet në finalet e Perëndimit

Lakers është skuadra e parë finaliste në Konferencën e Perëndimit, pas fitores 4-1 me ndeshje ndaj Housotn në gjysmëfinale. Në sfidën e fundit mes tyre, Lakers triumfoi 119-96 ndaj teksanëve, duke u rikthyer pas një mungese të gjatë në finalet play off.

Përballë Lakers do të jetë skuadra që do të dalë fituese nga dueli mes Clippers dhe Denver. Në përballjen e gjashtë mes tyre, skuadra e Denver fitoi 111-98, duke barazuar në 3-3 serinë dhe emri i finalistit do të dalë nga sfida e shtatë dhe e fundit gjysmëfinale.

Ndërkohë, në Konferencën e Lindjes, dy ekipet finaliste janë Miami dhe Boston, që do të nisin pas 48 orësh serinë e finaleve. Dorëzon trofeun skuadra e Toronto, që u mund 4-3 me ndeshje nga Boston, ndërsa Miami fitoi 4-1 me ndeshje ndaj Milwaukee.

Konferenca e Lindjes, – Finale play off

Miami – Boston,

Konferenca e Perwndimit, – Gjysmëfinale play off

Clippers – Denver, 98-111 (3-3)

Lakers – Houston, 119-96 (4-1)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

City i pandalshëm edhe në Champions League

Manchester City është me një këmbë në fazën çerekfinale të UEFA Champions League, pasi ka mposhtur Borussia Monchengladbach në ndeshjen e parë me shifrat...

Presidenti i Dritës vjen me një reagim pasi u mposhtën sot në Prishtinë

Drita ka pësuar një humbje të hidhur e treta rresht përballë Prishtinës, por duket se kjo e fundit ishte më e hidhura.

Recent Comments