No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Muriqi: Zgjodha Lazion sepse më donte më shumë se klubet tjera

Muriqi: Zgjodha Lazion sepse më donte më shumë se klubet tjera

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi është nisur nga aeroporti i Stambollit drejtë Romës për të finalizuar marrëveshjen me Lazion.

Muriqi pritet që nesër të kryen testet mjekësore të skuadra e Lazios si dhe të prezantohet në fanellën e kësaj skuadre.

Ai para nisjes për në Itali foli për transferimin te Lazio, ku tha se do t’i bashkohet klubit italian pasi ata e kërkuan shumë dhe se i përshtatet stili i lojës.

“Unë zgjodha Lazion sepse ata më donin shumë. Unë  mund të përshtatem në stilin e tyre të lojës. Ata kishin dy sulmues në formacion në pjesën e madhe të sezonit”, tha Muriqi para mediave turke sot në aeroportin e Stambollit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments