No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Higuain me superkontratë në Amerikë, zbulohen detajet

Higuain me superkontratë në Amerikë, zbulohen detajet

Gonzalo Higuain do të prezantohet si lojtari më i ri i Inter Miami. Juventusi e la të lirë ashtu si në rastin e Matuidisë dhe sulmuesi argjentinas do të luajë në MLS.
“Pipita” ka firmosur deri në dhjetorin e 2022 dhe ka arritur një marrëveshje shumë të mirë. Ai do të paguhet 7.5 milionë euro në sezon. Rrogë që nuk i ofrohej në asnjë klub në Europë.
Higuain nuk bënte më pjesë në planet e trajnerit Andrea Pirlo dhe kjo ishte arsyeja kryesore që u largua. Kampionët e Italisë donin ta largonin nga skuadra dhe për shkak të barrës së madhe financiare që kishte.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Ballkani dhe Trepça ’89, kanë shënuar fitore identike në ndeshjet e xhiros së 23 të Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Ballkanit e...

Ish-futbollisti i Kosovës parashikon: Bledi Shkëmbi apo Bledar Devolli, humbja njërin mund ta lë pa punë

Elita e futbollit kosovar sot sjell një ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe të fortë. Fjala është për përballjen Ballkani – Drenica e cila luhet në Suharekë...

Recent Comments