No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR U hodh shorti për ligat e juniorëve dhe kadetëve

U hodh shorti për ligat e juniorëve dhe kadetëve

Sot në selinë e FFK-së është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri të garave për Superligën dhe Ligën e Parë të juniorëve, si dhe Ligën e Kadetëve. Në bazë të shortit të tërhequr çiftet e javës së parë në secilën ligë janë si më poshtë:

Superliga Juniorët
Trepça – Liria

Gjilani – Besa

Ramiz Sadiku – Ballkani

Prishtina – Drenica

Drita – Trepça’89

KEK-u – 2 Korriku

Vëllaznimi – Vushtrria

Llapi – Ferizaj

Feronikeli – Flamurtari

Liga e Parë – Juniorët

GS Gjilani – Vjosa

Kosova VR – A&N

Istogu – Dukagjini

Gjakova – Podujeva

Rilindja – Roni 19

Malisheva – Ulpiana

Ardhmëria – Fushë Kosova

Liga e Kadetëve

2 Korriku – Prishtina

Llapi – Kurda

Ferizaj – Gjakova

Trepça’89 – Liria

Trepça – Ramiz Sadiku

Besëlidhja – KEK-u

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments