No menu items!
Ballina SPORTE TJERA LeBron-Davis të papërmbajtshëm, Lakers “leksion” Houston

LeBron-Davis të papërmbajtshëm, Lakers “leksion” Houston

Skuadra e Lakers i afrohet finaleve të play off-it në Konferencën e Perëndimit pas fitores 110-100 ndaj Houston, duke udhëhequr 3-1 serinë e gjysmëfinaleve. Ndeshje e dominuar dhe fituar me meritë nga skuadra kaliforniane, që tregoi epërsi në fushë.

6 lojtarë të Lakers realizuan mbi 10 pikë, me Davis që ishte shënuesi më i mirë me 29 pikë e 12 rebound, ndërsa LeBron james realizoi 16 pikë e 15 rebound. Për Houston, dyshja Harden-Westbrook realizoi 36 pikë së bashku, por të pamjaftueshme për të fituar.

Konferenca e Lindjes, – Gjysmëfinale play off

Milwaukee – Miami, (1-4)

Boston – Toronto, (3-3)

Konferenca e Perwndimit, – Gjysmëfinale play off

Clippers – Denver, (3-1)

Lakers – Houston, 110-100 (2-1)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

City i pandalshëm edhe në Champions League

Manchester City është me një këmbë në fazën çerekfinale të UEFA Champions League, pasi ka mposhtur Borussia Monchengladbach në ndeshjen e parë me shifrat...

Presidenti i Dritës vjen me një reagim pasi u mposhtën sot në Prishtinë

Drita ka pësuar një humbje të hidhur e treta rresht përballë Prishtinës, por duket se kjo e fundit ishte më e hidhura.

Recent Comments