No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Dështon transferimi i Zhegrovës, kthehet te Genku

Dështon transferimi i Zhegrovës, kthehet te Genku

Ka dështuar transferimi i Edon Zhegrovës nga Genku i Belgjikës tek Baseli.

Lajmin e ka zyrtarizuar pak minuta më parë klubi i Genkut, sipas të cilëve lojtari është kthyer në Genk, pas një viti e gjysmë huazimi tek Baseli.

“Një marrëveshje për transferimin përfundimtar tek Baseli nuk është arritur, deri në një njoftim tjetër. Kosovari ka kontratë deri në mesin e vitit 2021”, ka njoftuar Genku, raporton Gazeta Olle.

Zhegrova ishte pranë transferimit në Basel, por duket se gjiganti zviceran nuk ka përmbushur kërkesat e Genkut.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments