No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ademi: Kampionati i ri fillon më 99% fundjavën tjetër

Ademi: Kampionati i ri fillon më 99% fundjavën tjetër

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës në fund të muajit qershor kishte vendosur që sezoni i ri, 2020/2021 në Superligën e Futbollit të fillonte me datën 12 shtator.

Por, në një takim të zhvilluar dy ditë më parë mes krerëve të FFK-së dhe zyrtarëve të IKSHPK-së, u vendos për shtyrjen e fillimit të edicionit të ri për një javë.

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi në një pronocim të dhënë për Insportin, konfirmoi vendimin për rikthimin e Superligës javën e ardhshme, ku theksoi faktin që FFK është në koordinimin të vazhdueshëm me Ministrinë e Sportit dhe atë të Shëndetësisë për menaxhimin sa më të mirë të situatës me pandeminë në futboll, shkruan Insporti.

“Nëse nuk ka ndryshim të situatës me pandemi, atëherë në fundjavën e ardhshme rikthehet Superliga e futbollit në Kosovë. Sezoni i ri i futbollit do të fillojë me 99% në fundjavën e ardhshme” – u shpreh ai.

“Federata është në kontakt të vazhdueshëm me Minstrinë e Sportit dhe atë të Shëndetësisë. Ne i kemi bërë  të gjitha përgatitjet profesionale për fillimin e edicionit të ri” – përfundoi ai.

Gjatë ditës së djeshme u zhvillua takimi mes zyrtarëve të federatës me përfaqësuesit e klubeve të Superligës, ku FFK shprehu gatishmërinë për t’i ndihmuar klubet pas problemeve të mëdha që janë krijuar nga pandemia e koronavirusit.

Kujtojmë që këtë sezon do të këtë ndryshime në formatin e Superligës, ku gara do të zhvillohet me 10 ekipe me synim që kampionati të shënojë ngritje të kualitetit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments