No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR “U lëndova shumë, qëndrimi i Messit nuk mund të vihet kurrë në...

“U lëndova shumë, qëndrimi i Messit nuk mund të vihet kurrë në dyshim”

“Qëndrimi i Lionel Messit te Barcelona nuk mund të vihet në dyshim, pavarësisht se ai kërkoi largimin së fundi”. Kështu shprehet ish-shoku i skuadrës së yllit argjentinas, Victor Valdes. 33-vjeçari, pasi tronditi botën katalanase, por jo vetëm, me “burofax” e para dy javëve, por të premten e kaluar tha se do të qëndrojë në “Camp Nou”, kundër dëshirës së tij, vetëm për të shmangur një betejë ligjore me klubin, ku militon qysh 13 vjeç.
Ai u kthye në stërvitje në fillim të kësaj jave dhe Valdes, i cili kaloi gati dy dekada me gjigandët katalanas, e mbështet mikun e tij të ngushtë për ta hedhur pas krahëve sagën e madhe të kësaj vere: “Kam vuajtur gjatë kësaj kohe, sepse Leo është kolegu im. Messi ishte me mua kur kaluam në ekipin e parë, kemi pasur gjithmonë një lidhje të fortë. Unë kam vuajtur, sepse qëndrimi i Leo nuk mund të vihet në pikëpyetje, as cilësitë e tij.
Jam lënduar nga komentet, por ne e dimë se kjo ekziston në futboll. Jam shumë i lumtur që Barça mundi ta mbajë atë, shpresoj se mund të na japë shumë momente të tjera të lumtura. Parashikoj një sezon të mirë për të. Ne do të shohim se çfarë është i aftë të bëjë Messi. Është e garantuar se mund të jetë vendimtar në çdo ndeshje, kjo është gjëja më e rëndësishme”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments