No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Toronto mposht Boston pas dy kohëve shtesë, Clippers i afrohet finaleve

Toronto mposht Boston pas dy kohëve shtesë, Clippers i afrohet finaleve

Ekipi i Clippers i afrohet finaleve të play off-it në Konferencën e Perëndimit, pas fitores 96-85 ndaj Denver, duke udhëhequr 3-1 serinë e takimeve mes tyre. Fitore e merituar e Clippers, që e dominuan ndeshjen që në start, duke treguar epërsi në fushë. Leonard me 30 pikë e 11 rebound ishte shënuesi më i mirë për Clippers, ndërsa për Denver u dallua Jokic me 26 pikë e 11 rebound.

Ekuilibër i plotë në Lindje, ku barazohet në 3-3 seria e ndeshjeve gjysmëfinale mes Boston dhe Toronto. Skuadra kanadeze fitoi 125-122 ndaj Celtics pas dy kohëve shtesë, në një sfidë me shumë emocione. Kyle Lowry realizoi 33 pikë për Toronto, duke qenë lider për kanadezët, mbështetur edhe nga Powell me 23 pikë e VanVleet me 21. Për Boston, Brown e Tatum realizuan 60 pikë së bashku.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Morina i kënaqur me 1 pikë, vlerëson angazhimin e lojtarëve

Formë jo të mirë nuk ka as skuadra e Arbërisë në stinorin pranveror. Dy barazime, dy humbje e një fitore e kanë të udhëhequrit...

Batatina kritik; Prishtinës nuk i ka hije ta zhagisë lojën!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin kundër Prishtinës, por edhe me lojën që kryeqytetasit e aplikuan. Ai ka thënë...

Ramadani: Në fund e shohim nëse do ta fitojmë titullin

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, e ka vlerësuar shumë të vështirë ndeshjen kundër Llapit, pavarësisht fitores 2:0. Ai e sheh garën shumë të fortë për...

“Profa”: Ky barazim na dërgon në luftën për ekzistencë!

Gjilani nuk ka arritur ta gjejë fitoren as në duelin ndaj Arbërisë, ani pse ishte në epërsi deri në minutat e fundit...

Recent Comments