No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ankth në Serie A, një president klubi me koronavirus

Ankth në Serie A, një president klubi me koronavirus

Rasti i ri pozitiviteti me koronavirus në Serie A. Këtë herë nuk është një lojtar apo anëtar i stafit teknik, por përkundrazi, një president, ose një nga menaxherët që morën pjesë në asamblenë e fundit të “Lega Calcio”.

Siç raportohet nga “La Repubblica”, konfirmimi erdhi pas takimit, në të cilin u vendos të krijohej një kompani për menaxhimin e të drejtave televizive të kampionatit italian. Emri i të infektuarit mbetet i panjohur, por, nga sa dihet, ai nuk kishte mbajtur maskë në kohë të ndryshme të ditës.

Pjesëmarrësit në asamble u mblodhën për disa orë në një dhomë të hotelit Hilton në Milano dhe pothuajse të gjithë i respektuan rregullat, duke vendosur maskë dhe duke zbatuar distancën fizike. Takimi u zhvillua në një lokacion fizik të destinuar si sinjal i kthimit në normalitet, i cili, sidoqoftë, rezultoi fatal për njërin nga pjesëmarrësit.

Tani të gjithë anëtarët e tjerë të asamblesë do të duhet të respektojnë protokollin mjekësor, të vetëdijshëm se kanë kaluar kohë me një person që ka rezultuar pozitiv. Do të kryhen testet dhe nuk përjashtohet izolimi i mundshëm nëse ndonjëri konstatohet pozitiv.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments