No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ronaldo zbulon futbollistin, të cilit ia pastronte këpucët pas stërvitjes

Ronaldo zbulon futbollistin, të cilit ia pastronte këpucët pas stërvitjes

Ronaldo Luis Nazario de Lima rishikon me Jorge Valdano në “Universo Valdano” gjithë karrierën e tij. Tani president i Valladolidit, braziliani kujton momentet e mëdha. Mes tyre flet duke qeshur edhe për ahengjet e tij famshme. “Florentino do t’ju vinte ata të sigurisë së tij te dera dhe t’ju kontrollonte se çfarë bënit në shtëpi”, – i thotë Valdano. “Dikush hyri një mbrëmje, – pranon Ronaldo me të qeshur. – Ekziston një legjendë rreth asaj që ndodhi. Unë kam qenë ndonjëherë në gjendje të bëj parti, por nuk ka ndodhur shumë. Gjithmonë kam qenë shumë i përgjegjshëm, jam përpjekur të mos e dëmtoj fizikun tim”.

Dhe jashtë shakave, Ronaldo thekson: “Ishte një kohë spektakolare. Reali dhe Madridi është kombinimi më i mirë i qytetit dhe ekipit, që dikush mund të gjejë në jetë”. Nga ana tjetër, dhe duke u kthyer te shakatë, Ronaldo Nazario kujton se ai duhej të duronte edhe disa gjëra të “senatorëve” atje: “Romario ishte jashtëzakonisht i madh me mua. Ai më kërkonte kafe çdo dy-tri orë. Pas trajnimit më jepte këpucët e tij për t’ia pastruar. Dhe e bënte gjithçka para të gjithëve, natyrisht”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments