No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR UEFA rikthen shikuesit në stadium për Superkupën e Evropës

UEFA rikthen shikuesit në stadium për Superkupën e Evropës

UEFA do t’i hapë dyert për tifozët për Superkupën e Evropës mes Bayern Munichut dhe Sevillas.

UEFA ka njoftuar po planifikon që t’i rikthejë shikuesit në tribuna në ndeshjen e Superkupës së Evropës.

Kjo ndeshje do të zhvillohet më 24 shtator në Budapest të Hungarisë dhe presidenti Aleksander Ceferin, në Asamblenë Gjenerale të ECA-s ka njoftuar se në këtë ndeshje do të lejohet 30 për qind e publikut.

“Jo gjithçka është normale, por shpejt do të jetë. Gjashtë muaj më parë gjithçka ishte ndalur, por tash jemi këtu”.

“Duhet të jemi optimistë, futbolli është i fortë. Superkupa në Budapest do të jetë një pilot-test, i cili mund të na ndihmojë që ta kuptojmë se çka mund të bëjmë”, tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments