No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Raka: Vështirë që kampionati i futbollit nis këtë fundjavë

Raka: Vështirë që kampionati i futbollit nis këtë fundjavë

Mikrobiologu Lul Raka, pjesë e Bordit Këshillëdhënës për COVID-19, ka thënë se nuk do të ketë fillim të edicionit në futboll, në fundjavë.

“Bordi para 2-3 javësh e ka dhënë pëlqimin për nisjen e përgatitjeve për sezonin e ri. Besoj se Qeveria do të vendosë shpejt. Por, nuk besoj se bëhen gati për një javë”, ka thënë Raka të hënën për Kohën.

Madje Raka ka thënë se është në diskutim që për sezonin e ri të lejohet edhe një numër i kufizuar i shikuesve në tribuna.

“Besoj se do të diskutohet edhe kjo çështje. Mund të ketë ide për numër të kufizuar shikuesish, varësisht sipas situatës epidemiologjike. Për fillimin e sezonit është FFK-ja që vendos, kurse klubet duhet respektuar të njëjtat masa parandaluese të rekomanduara nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe Ministria e Shëndetësisë”, është shprehur Raka.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments