No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ylli i Juventus-it kthehet në çështje: Jam i tronditur nga ajo zgjedhje

Ylli i Juventus-it kthehet në çështje: Jam i tronditur nga ajo zgjedhje

Dejan Kulusevski, ylli suedez i Juventus-it, ka qenë protagonist në ndeshjen e luajtur mes Suedisë së tij dhe Francës.

Një gol apo një magji në fushë? Jo. Thjesht deklaratat e papritura të bëra pas ndeshjes.

I aktivizuar vetëm në minutën e 70-të të ndeshjes, për të zëvendësuar Sebastian Larsson, ish-mesfushori i Parma-s është shprehur shumë i habitur për faktin se nuk ka qenë titullar.

Siç ka raportuar portali suedez AftonBladet, Kulusevski e ka komentuar në mënyrë të drejtpërdrejtë vendimin e trajnerit Andersson për të mos e aktivizuar nga fillimi i ndeshjes kundër Francës:

“Nuk kam patur kohë të kisha një ndikim te ndeshja. Jam tronditur nga fakti se jam aktivizuar nga stoli. Në stërvitje ka shkuar gjithçka mirë, por nuk e di”.

“Edhe kjo është pjesë e futbollit. E pranoj se është një ndjesi e çuditshme, por e respektoj zgjedhjen e trajnerit”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments