No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Vinicius zbulon ëndrrat: Dua të luaj me idhullin tim dhe të fitoj...

Vinicius zbulon ëndrrat: Dua të luaj me idhullin tim dhe të fitoj Botërorin

Ka ëndrra të mëdha sulmuesi i Real Madrid, Vinicius Junior.

Braziliani, protagonist me fanellën e Los Blancos, ka dëshirë të fitojë çdo trofe të mundshëm në karrierë, edhe mbi të gjitha me Brazilin.

“Shpresoj të luaj përsëri me Seleçaon”, ka thënë Vinicius për Yellow Green Football.

“Shumë nga idhujt e mi janë aty. Neymar, që është frymëzimi im, luan për Brazilin dhe do të ishte bukur ta vishja fanellën e kombëtares bashkë me të”.

“Kam punuar për t’u grumbulluar dhe shpresoj që të lumturoj njerëzit tanë. Dua të luaj në Botërorin e ardhshëm, që shpresoj ta fitojmë”.

“Por ka shumë lojtarë të mirë që mund të grumbullohen, kështu që unë po përqendrohem te përmirësimi i paraqitjes time. Dua të kem më shumë eksperiencë në fushë dhe duhet të jem gati të jap maksimumin nëse grumbullohem me kombëtaren”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments