No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Toni s’ka dyshime: Është më i miri, perfekt për Juventus-in

Toni s’ka dyshime: Është më i miri, perfekt për Juventus-in

Luca Toni nuk ka dyshime për Luis Suarez.

Pistolero do të ishte perfekt për Juv entus-in. Sulmuesi i Barcelona-s duket shumë afër transferimit te Zonja e Vjetër dhe ish-kampioni i botës ka “bekuar” operacionin në një intervistë të dhënë për Corriere dello Sport.

“Një sulmues për Juventus-in? Them Suarez. Unë jam gjithmonë për bomberin e pastër, qendërsulmuesi duhet të bëjë shumë gola dhe mes gjithë emrave të përmendur për një kalim tek Juventus, më duket se Suarez është golashënuesi më i mirë”, ka thënë Toni.

“Qarkullojnë emra lojtarësh të nivelit të parë dhe, gjithsesi, do të merrej një sulmues i madh. natyrisht, të luash me Dzeko, Suarez ose Morata ndryshon shumë në nivel taktik, por në fund mund të ndryshojë më pak nga sa mund të mendohet”.

“E njoh Pirlo-n dhe besoj se edhe si trajner do të kërkojë të ofrojë futbollin që adhuronte si futbollist. Kështu që lojtarët e mirë do të luajnë gjithmonë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments