No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Rekordi negativ, Griezmann hyn në historinë e Francës falë penalltive

Rekordi negativ, Griezmann hyn në historinë e Francës falë penalltive

Franca e nisi me fitore rrugëtimin e saj në Ligën e Kombeve. Të besuarit e Deschamps triumfuan 0-1 në transfertën e Suedisë. Ishte ylli i PSG-së, Kylian Mbappe, ai që i dha fitoren kampionëve të botës me golin e shënuar në minutën e 41-të të takimit.

I vetmi moment negativ për francezët në mbrëmjen e djeshme ishte penalltia e humbur nga Antoine Griezmann. Sulmuesi i Barcelonës shpërdoroi mundësinë për të blinduar fitoren, pasi gaboi nga 11 metrat.

Sipas “Leparisien”, 29-vjeçari është lojtari i parë në historinë e Francës që ka gabuar tre herë radhazi nga pika e bardhë e njëmbëdhjetë-metërshit. Tashmë ndeshja e radhës për blutë do të jetë ditën e martë, ku do të presin në “Stade de France” Kroacinë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Chelsea vazhdon me fitore  në Premierligë

Skuadra e Chelsea po vazhdon më fortë të lartë në Premierligën angleze. Londinezët sonte kanë arritur të shënojnë fitoren...

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Recent Comments