No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Policia e Kosovës me rekomandim të FFK-së ia ndalon hyrjen në Kosovë...

Policia e Kosovës me rekomandim të FFK-së ia ndalon hyrjen në Kosovë klubit serb

Maçva nga Bogatiçi i Serbisë nuk ka mundur të futet dje në territorin e Republikës së Kosovës dhe të zhvillojë ndeshjen me Trepçën fantome në Zveçan, në kuadër të javës së katërt të Ligës së Tretë të Serbisë, grupi i perëndimit.

Autoritetet e Kosovës, ndalojnë klubin ilegal nga Serbia që të futet në Kosovë, duke iu treguar se këtu është shtet.

“Sipas vendimit të autoriteteve ekzekutive në Prishtinë, Federatës së Futbollit të Kosovës, futbollistëve dhe stafit profesional të klubit tonë, iu ndalohet hyrja në të ashtuquajturën Republika e Kosovës”, shkruan mes të tjera në reagimin e klubit serb.

Klubi serb konfimon se janë marr vesh që me ekipin rival të luajnë në një termin tjetër (të mërkurën) dhe në stadiumin e klubit Bane në Rashkëi!

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Përballje gjigantësh në Ligën e Evropës

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për 1/16 e finales së Ligës së Europës. Shorti ka sjellë...

KOK-u po përgatitet për një Kuvend të zjarrtë

Komiteti Olimpik i Kosovës përkatësisht Bordi Ekzekutiv ka caktuar dje datën e mbajtjes së Kuvendit zgjedhor në institucionin më të lartë të...

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Recent Comments