No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Modric “thumbon” Realin për të ardhmen, kroati kujton fundin e legjendave

Modric “thumbon” Realin për të ardhmen, kroati kujton fundin e legjendave

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modric, dëshiron që të mbyllë karrierën te spanjollët. Ai e pranon se diçka e tillë është e vështirë, pasi janë shumë pak futbollistë që e kanë lënë futbollin te madrilenët, as legjendat e klubit madje.

Kroati e pranon se ky vendim mbetet në dorë të klubit. “Do të ishte fantastike që të mbyllja karrieren te Real Madridit, por ky vendim nuk është i imi, por i klubit.

“Nuk ka shumë futbollistë që e kanë mbyllur karrierën këtu, janë vetëm pak të tillë. Unë dua të luaj dhe për disa vite, nëse nuk e bëj në Madrid, e bëj në një vend tjetër”, – tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments