No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Lewandowski bën tifozët e Bayern-it të ëndërrojnë me deklaratat e fundit

Lewandowski bën tifozët e Bayern-it të ëndërrojnë me deklaratat e fundit

>Robert Lewandowski ka “mohuar” kartën e tij të identitetit, duke pranuar se ndihet më në formë se kurrë.

Vështirë të kundërshtohet ylli i Bayern Munich pas sezonit të jashtëzakonshëm që ka zhvilluar.

Në një intervistë të dhënë për Kicker, sulmuesi polak klubit bavarez ka folur për momentin e tij dhe jo vetëm.

“Nuk ndihem sikur jam 32 vjeç”, ka thënë Lewandowski. “Ndihem shumë më mirë se kur isha 26 vjeç, jo vetëm fizikisht, por edhe për sa i takon aftësive teknike dhe si futbollist”.

“Kam punuar shumë në vitet e fundit për të arritur këtë nivel dhe jam shumë i lumtur që ia kam dalë”.

“Besoj se do të mund të luajë në nivelet më të larta akoma edhe për shumë kohë. Kontrata ime aktuale nuk do të jetë e fundit. Dua të luaj akoma më shumë”.

“Dua të arrij akoma më shumë. Mbyllja e karrierës te Bayern-i është një opsion. Por mbeten akoma edhe shumë vite, nuk mendoj për fundin e karrierës”.

“Po bëj gjithçka është e mundur për të qëndruar në këto nivele edhe për disa vite të tjerë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments