No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Cellino zbulon situatën: Interi gaboi totalisht, Maldini rrëmbeu Tonalin!

Cellino zbulon situatën: Interi gaboi totalisht, Maldini rrëmbeu Tonalin!

Milani i rrëmbeu Interit objektivin e Antonio Comtes, Sandro Tonali. “Djalli” fitoi betejën me rivalët e tyre historikë dhe presidenti i Brescias, Massimo Cellino, foli në lidhje me marrëveshjen e arritur me kuqezinjtë. Ai thekson se vendimtar ishte Maldini.

“Interi gaboi në të gjitha mënyrat në këtë operacion. Beppe Marotta e kërkonte Tonalin, ndërsa Antonio Conte e adhuronte atë. Klubet e tjera nuk po ndërhynin fare, pasi zikaltrit ishin pothuajse shumë pranë zyrtarizimit të marrëveshjes.

“Me kalimin e kohës Sandro po bëhej i paduruar, pasi kërkonte të dinte të ardhmen e tij. Ai ka qenë tifoz me Milanin që i vogël dhe marrëveshja me ta e ka bërë shumë të lumtur atë.

“Kam respekt për kuqezinjtë, pasi ata dinë ta vlerësojnë paranë. Maldini është një profesionist i vërtetë dhe e ka ADN-në e Milanit në gjak. Ai i ka të gjitha mundësitë për t’u bërë një nga drejtorët më të mirë në botë”, – tha presidenti për “Il Messaggero”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo,...

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

Recent Comments