No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR PRAPASKENA: Guardiola telefonoi yllin e Chelseas, sulmuesi i ktheu përgjigje

PRAPASKENA: Guardiola telefonoi yllin e Chelseas, sulmuesi i ktheu përgjigje

Sulmuesi i Chelseas, Timo Werner, mund të ishte pranë kalimit te skuadra e Manchester City-t sipas asaj që shkruan Daily Mail. U mendua se ishte Liverpooli më afër futbollistit gjerman, por paska patur një tjetër prapaskenë.

Trajneri Pep Guardiola ka dashur që të rrëmbejë lojtarin. 24-vjeçari ka patur një bisedë telefonike me spanjollin që i ka shprehur dëshirën për ta pasur në skuadër, por në fund marrëveshja nuk u arrit.

Sulmuesi shtatlartë ka refuzuar ofertën dhe zgjodhi të vazhdonte karrierën me blutë e Londrës. Trajneri Frank Lampard i dha garancinë atij për formacionin dhe kjo ishte vendimtare për lojtarin e ardhur nga Bundesliga.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments