No menu items!
Ballina KRYESORE Marca: Suarez ka arritur marrëveshje me gjigantin italian

Marca: Suarez ka arritur marrëveshje me gjigantin italian

Marca raporton se Luis Suarez ka arritur marrëveshje me Juventusin në vlerë prej 10 milionë euro në sezon, pasi të largohet nga Barcelona.

Ashtu si Arturo Vidal që po shkon drejt Interit, Suarezit i është thënë të gjejë një klub të ri, dhe është detyruar të stërvitet veçmas nga pjesa tjetër e ekipit të Ronald Koeman.

Ai po negocion për të përfunduar kontratën e tij me pëlqimin e ndërsjellë, derisa ajo vlen deri në qershor të vitit të ardhshëm.

Sipas gazetës spanjolle Marca, e ardhmja e Suarez është vulosur tashmë, duke rënë dakord me Juventusin për një kontratë dy vjeçare, me mundësi vazhdimi edhe për një sezon.

Është vendosur që ajo të jetë në vlerë prej 10 milionë euro, që është pak më pak se ajo që fiton te Barcelona.

Nga Barcelona tashmë është larguar Ivan Rakitic, që i është bashkuar Sevillas.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Cassano: Interi është qesharak në Ligën e Kampionëve. Futboll në Itali nuk luajnë ata, por Atalanta

Ish sulmuesi i Milanit dhe Interit Antonio Cassano foli me mikrofonat BoboTV duke skanuar situatën e Interit. “Ka gjetur një qëndrueshmëri të madhe. Skuadra...

Reali barazon në frymën e fundit ndaj Sociedad, titulli largohet akoma më shumë 

Reali i Madridit nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 mbrëmjen e sotme ndaj Sociedadit në shtëpi. Një barazim që...

Java e 23-të në Superligë luhet në fundjavë, vëmendja në “Fadil Vokrri” dhe “Rexhep Rexhepi”

Java e 23-të në Superligën e Kosovës do të vazhdojë në fundjavë. Fillimisht, ndeshja e parë do të luhet...

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Recent Comments