No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Luis Enrique, “qesh e ngjesh” për Messin: Klubet janë mbi të gjithë...

Luis Enrique, “qesh e ngjesh” për Messin: Klubet janë mbi të gjithë individët

Luis Enrique ka vlerësuar rezultatin e çështjes “Messi” dhe vazhdimësinë e kapitenit te Barcelona, e konfirmuar nga vetë superstari argjentinas në një intervistë për “Goal.com”. Trajneri i Spanjës, i cili e kishte nën komandë Leon për tri sezone (2014-2017), ka hezituar për një moment kur u pyet për situatën e fundit të 33-vjeçarit, por pastaj u përgjigj: “Është një çështje shumë e ndjeshme. Një reflektim i përgjithshëm do të ishte se… Nuk e di nëse duhet të shprehem nga ky pozicion për këtë çështje.

Unë mendoj se klubet janë mbi të gjithë njerëzit. Barcelona, ​​e themeluar më 1899, është një nga klubet më të mirë në botë, pasi gjithmonë ka fituar tituj. Është e qartë se ka pasur një marrëdhënie të mrekullueshme mes palëve. Leo e ka bërë Barçën të rritet në mënyrë eksponenciale. Unë do të preferoja arritjen e një marrëveshjeje paqësore dhe pa polemika mes tyre.

Herët ose vonë Messi do të ndalojë së luajturi për Barçën. Ai ka një jetë aty, nevojitet mirënjohje mes të dyja palëve. Do të kishte qenë mirë që gjërat të mbeten miqësore. Klubi do të vazhdojë të fitojë tituj edhe pa Messin. Sidoqoftë, Messi do të vazhdojë të jetë i mrekullueshëm për shumë vite, edhe nëse largohet”.

Luis Enrique u shoqërua nga Thiago Alcantara në konferencën për shtyp. Mesfushori i Bayernit, ish-bashkëlojtar i Leo Messit, e përgëzoi atë për qëndrimin në “Camp Nou”: “Në lidhje me Leo, çdo vendim që është i dobishëm për klubin ku është, duket i mrekullueshëm. Messi shkëlqen kudo që është. Nëse ndodhet te Barça, atëherë edhe më mirë për ta”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments