No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Legjenda kolumbiane kritikon ashpër zgjedhjen e James Rodríguez

Legjenda kolumbiane kritikon ashpër zgjedhjen e James Rodríguez

Faustino Asprilla kritikoi bashkatdhetarin e tij, James Rodríguez, për transferimin tek Evertoni, të cilin e konsideron “një klub që nuk shkon dot përtej mesit të tabelës”: “Ah, këto vendimet e James… Ai nuk donte të qëndronte te Bayerni (për sezonin 2019-2020) sepse ishte shumë ftohtë në Gjermani; u kthye te Real Madridi për të ngrohur stolin dhe tani ka përfunduar tek Evertoni. Mendoj se është më ftohtë në Liverpool sesa në Mynih. Unë me të vërtetë nuk e kuptoj atë”, – tha legjenda kolumbiane e futbollit për “Blu Radio”.

COLLECCHIO, ITALY – MAY 10: Faustino Asprilla attends the Parma FC press conference for the unveiling of the commemorative shirt for the 20th anniversary of the victory of the UEFA Cup Winners’ Cup on May 10, 2013 in Collecchio, Italy. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Ish-ndërkombëtari historik i Kolumbisë iu është referuar kështu disa deklaratave të James, në të cilat pohonte se ka vendosur të mos vazhdojë në ekipin bavarez: “Megjithë trajtimin spektakolar nga klubi, gjermanët janë njerëz shumë të ftohtë. Të jetosh atje nuk është e lehtë. Është e vështirë, sepse bën ftohtë deri në -20 gradë. Për mua ishte shumë e vështirë. Kishte ditë kur shkoja në punë në orën 9, ndizja makinën dhe shihja temperaturën -28 gradë. Pyesja veten: Çfarë po bëj këtu, në këtë të ftohtë?”

Në këtë kuptim, Asprilla, në të kaluarën futbollist i Parma, Newcastle dhe Palmeiras, shtoi: “Unë nuk e kuptoj James, sepse bën të kundërtën e asaj që duhet”. Ndërkohë, siç raportohet nga media kolumbiane këtë javë, Everton i Ancelotti ka fituar të drejtat sportive të James, duke nënshkruar një kontratë 3-vjeçare me “Toffees”, edhe pse kjo lëvizje nuk është zyrtarizuar ende.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments