No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Juventus s’heq dorë nga ëndrra, mund ta realizojë me 40 milionë euro

Juventus s’heq dorë nga ëndrra, mund ta realizojë me 40 milionë euro

Paul Pogba është kthyer në orbitën e Juventus-it.

Mesfushori i Manchester United është kthyer në qendër të zërave të merkatos që flasin për një kthim të tijin në Torino.

Sipas Tuttosport, plani për rikthimin e francezit te bardhezinjtë është menduar në çdo detaj.

Manchester United dhe lojtari janë të lidhur nga një kontratë prej 13.5 milionë eurosh në sezon deri në vitin 2022 dhe Juventus po mendon të presë edhe një vit për ta realizuar goditjen me shifra më të ulëta se 130 milionë eurot e kërkuara nga Djajtë e Kuq.

Me një kontratë drejt skadencës dhe 29 vite në kartën e identiteti, francezi mund të sigurohet edhe për një shifër jo më të lartë se 40 milionë euro.

Një shumë më se e përballueshme që do ta lejonte Juventus-in të rikthente kampionin e botës në shtëpi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments