No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Interi nuk e rikthen mbrapsht, sulmuesi i ri mbetet te rivalët e...

Interi nuk e rikthen mbrapsht, sulmuesi i ri mbetet te rivalët e italianëve

Interi nuk ka ndërmend të rikthejë sulmuesin Andrea Pinamonti në “San Siro”. Zikaltrit nuk kanë përdorur opisionin e tyre për ta riblerë të riun.

21-vjeçari u ble nga Genoa për 19.5 milionë euro dhe plani ishte që Interi ta blinte mbrapsht për 30 milionë euro. FCInterNews.it shkruan se zikaltërit i kanë komunikuar Genoas se nuk do të përdorin klauzolën e riblerjes së lojtarit.

Pinamonti konsiderohej si një nga zbulimet më të mëdha të Interit në vite dhe e huazuan për të fituar eksperiencë në sezonin 2018-19. Trajneri Antonio Conte vendosi të mos e rikthejë, ndërsa trajneri i ri i Genoas, Rolando Maran nuk e do në ekip po ashtu. Pinamonti shënoi 7 gola dhe dhuroi 3 asiste në 34 ndeshje për Genoan në sezonin e fundit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në...

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Recent Comments