No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Havertz është i pari, ja 10 blerjet më të shtrenjta në historinë...

Havertz është i pari, ja 10 blerjet më të shtrenjta në historinë e Chelsea-t

Ka qenë një verë e çmendur për Chelsea-n, protagonistja e vërtetë e merkatos, në Angli dhe në botë.

Kai Havertz, blerja e fundit e zyrtarizuar, ka kushtuar 80 milionë plus bonuse dhe është konvertuar në blerjen më të shtrenjtë të historisë së Bluve.

Në 10 të parët janë edhe dy blerje të tjera të bëra në këtë merkato: Timo Werner, i marrë nga Leipzig për 53 milionë, dhe Ben Chillëell, i marrë për mbi 50 milionë nga Leicester.

Më poshtë janë renditur 10 blerjet më të shtrenjta në historinë e klubit londienz.

KAI HAVERTZ, 80 milionë euro + bonuse nga Bayer Leverkusen

Kepa Arrizabalaga, 80 milionë euro nga Atjeltic Bilbao

Alvaro Morata, 66 milionë euro nga Real Madrid

Christian Pulisic, 64 milionë euro nga Borussia Dortmund

Fernando Torres, 58,5 milionë euro nga Liverpool

Jorginho, 57 milionë euro nga Napoli

TIMO WERNER, 53 milionë euro nga Leipzig

BEN CHILWELL, 50,2 milionë euro nga Leicester

Mateo Kovacic, 45 milionë euro nga Real Madrid

Andiy Shevchenko, 43,88 milionë euro nga Milan-i

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments