No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Formacioni: Anglia e nis me debutime, ylli i City-t në formacion

Formacioni: Anglia e nis me debutime, ylli i City-t në formacion

Anglia do të luajë kundër Islandës në transfertë. Ndeshja mes anglezëve dhe islandezëve do të zhvillohet në orën 18:00, të ditës së sotme.

Trajneri Gareth Southgate i “3 Luanëve” ka publikuar formacionin titullar dhe për herë të parë luan nga minuta e parë Foden. Lojtari i Manchester City-t do të bëjë debutimin me ekipin e parë.

Ai do të ndihmojë Kane dhe Sterling që luajnë në majë të sulmit, ndërsa do të ketë në krah të tij Ward-Prowse dhe Sanchon. Ishullorët duan t’i nisin mbarë këto eliminatore.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments