No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA E ardhmja e Perisic mbetet një mister: “Ka diçka që shqetëson Bayern-in”

E ardhmja e Perisic mbetet një mister: “Ka diçka që shqetëson Bayern-in”

Situata e Ivan Perisic është akoma e paqartë.

Distanca mes asaj që ofron Bayern Munich dhe asaj që kërkon Inter-i është arsyeja kryesore pse operacioni është bllokuar. Trajneri Flick i ka kërkuar klubit që kroati të qëndrojë në Mynih.

Marrëveshja mes palëve është e mundur, por jo shumë afër. Sipas Tages Zeitung ekziston një aspekt që shqetëson drejtuesit e Bayern-it:

“Deri tani pagesa e rrogës së Perisic është ndarë mes klubit gjerman dhe atij italian. Në rast se kroati do të transferohet përfundimisht te Bayern, rroga e tij do të paguhej e gjitha nga klubi bavarez”.

“Dyshimi ka të bëjë me ndeshjet që lojtari do të luajë sezonin e ardhshëm në krahasim me rrogën (e lartë) që merr. Çështja është akoma e hapur”.

“Fakti që Bayern-i nuk është ndarë akoma me Perisic-in tregon se futbollisti ka shumë mundësi të qëndrojë te klubi me të cilin ka fituar Triplete-n”, lexohet në Tages Zeitung.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments