No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Drama e Modricit: Kisha frikë për jetën, flija me topin!

Drama e Modricit: Kisha frikë për jetën, flija me topin!

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modric, kujton kohët kur nisi lufta civile në Kroaci për pavarësi dhe gjithçka ishte e vështirë për të, pasi luante futboll dhe në moment ndizeshin alarmet e luftimeve.

“Topi ishte me mua gjithë kohën. Kur shkoja për të fjetur e mbaja gjithmonë me vete dhe luaja me shokët e mi, me të gjithë. Isha organizatori i ndeshjeve. Për mua ishte gjithçka të luaja futboll.

“Kur jetuam në hotel Kolovare, pasi u larguam nga Zadari, luaja futboll. Thyeja shumë dritare të hotelit dhe xhama makinash. Të gjithë ishin të nervozuar me mua. Babai im duhej t’i paguante, ishin shumë të shtrenjtë. Mbaj mend sa frikë kishim. Ne luanim futboll dhe alarmet ndizeshin, ishte shumë normale”, – tha Modric.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo,...

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

Recent Comments