No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bonucci “sponsorizon” Dzeko: Sulmues i klasit botëror, i ka të gjitha

Bonucci “sponsorizon” Dzeko: Sulmues i klasit botëror, i ka të gjitha

Edin Dzeko është në garë për t’u bërë qendërsulmuesi i ri i Juventusit, ndërsa mbrëmë shënoi kundër Italisë në Ligën e Kombeve. Bomberi boshnjak, pas barazimit 1-1 me axurrët, mori vlerësimet maksimale të Leonardo Bonucci. Kapiteni i ekipit kombëtar irtalian, duke folur për “RAI”, e vlerësoi shumë “9” e Romës: “Edin është një lojtar i shkëlqyer, i klasit botëror. Ai i ka të gjitha: teknikë, vrapim dhe driblim. E vendos çdo mbrojtje në vështirësi”.
Kujtojmë se Dzeko, së bashku me Suarez dhe Cavani janë në listën e dëshirave të “Zonjës së Vjetër” për qendërsulmues. Pirlo e pëlqen shumë boshnjakun, të cilin e sheh si partner ideal të CR7 dhe zëvendësues të denjë të Gonzalo Higuain. Ky i fundit nuk është në planet e trajnerit të ri të kampionëve të Italisë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments