No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR ZYRTARE: Milan kryen goditjen nga Real Madrid! Detajet e publikuara

ZYRTARE: Milan kryen goditjen nga Real Madrid! Detajet e publikuara

Më në fund është zyrtare. Brahim Diaz transferohet si huazim te Milani.

“AC Milan është i kënaqur të njoftojë se ka arritur, mbi baza të përkohshme, shërbimet sportive të Brahim Abdelkader Díaz nga Real Madrid CF. Futbollisti spanjoll bashkohet me klubin kuqezi deri më 30 qershor 2021.

Brahim Díaz, i lindur në Malaga në 3 Gusht 1999, filloi karrierën e tij si futbollist në akademinë e të rinjve Malaga CF para se të transferohej te Manchester City, me të cilin bëri debutimin e tij në 2016, duke bërë 15 paraqitje dhe duke shënuar 2 gola, para se të transferohej te Real Madrid, janar 2019, ku luajti 21 ndeshje dhe shënoi 2 gola.

Brahim Díaz sot u bashkua me shokët e tij të skuadrës dhe trajnerin Stefano Pioli në qendrën sportive Milanello, ku ai zhvilloi stërvitjen e parë të sezonit. Lojtari do të veshë fanellën me numrin 21.”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments