No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR JUVENTUSI NË ANKTH: Ronaldo ka problem serioz te kombëtarja!

JUVENTUSI NË ANKTH: Ronaldo ka problem serioz te kombëtarja!

Lajme të këqija mbërrijnë për Juve nga Portugalia, ku thashethemet në lidhje me një dëmtim të pësuar nga Cristiano Ronaldo po fuqizohen me fakte: për kampionin e Juventusit një problem që dukej i vogël, lidhur me një infeksion në gishtin e tij të djathtë të shkaktuar nga një plagë lëndimi, të cilin CR7 po e trajton duke marrë antibiotikë. Megjithatë rezulton se është më serioz sesa pritej.

Për momentin, në fakt, ai është në dyshim të fortë për ndeshjen e Ligës së Kombeve të martën kundër Suedisë, me një mungesë pothuajse të sigurt në ndeshjen e nesërme kundër Kroacisë.

Ronaldo është duke bërë punë të personalizuar në palestër dhe nuk stërvitet me shokët e tij të skuadrës: kjo ndodhi si dje ashtu edhe sot, dyshimet e Pirlos janë përpara debutimit në kampionat kundër Sampdoria, i planifikuar për në 20 shtator. Sqarime të mëtejshme erdhën nga trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, i cili konfirmoi dyshimet e tij në lidhje me praninë e CR7.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo,...

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

Recent Comments