No menu items!
Ballina KRYESORE Anglia U21 e pamëshirshme për Kosovën U21

Anglia U21 e pamëshirshme për Kosovën U21

Kombëtarja e Kosovës U21 ka pësuar humbje të thellë në stadiumin “Fadil Vokrri” në duel me Kombëtaren e Anglisë U21, me shifrat 6:0. Kësisoj, të përzgjedhurit e Rafet Prekazit pësuan humbjen më të thellë deri më tani pas anëtarësimit në UEFA, por që kishin përballë një rival dukshëm në nivel më të lartë se sa kundërshtarët e deritashëm. Kombëtarja U21 në këtë ndeshje u detyrua të luajë pa shumë lojtarë, të cilët nuk arritën t’i përgjigjen ftesës për shkak të kufizimeve në udhëtim si pasojë e Covid-19. Kjo bëri që edhe loja e Dardanëve të rinj të mos jetë në nivelin e duhur. Në fakt, Dardanët e rinj rezistuan vetëm në pjesën e parë e cila u mbyll baras 0:0, derisa në pjesën e dytë “Tre Luanët” e rinj shënuan gjashtë herë në portën e Smakiqit. Eddie Nketiah i Arsenalit shënoi tre gola, derisa nga një gola e shënuan Reiss Nelson, Ryan Sessegnon e Jude Bellingham.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments