No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Ylli i Realit e pranon: Ikja e Messit, humbje e madhe për...

Ylli i Realit e pranon: Ikja e Messit, humbje e madhe për prestigjin e La Liga-s

Messi, larg nga Barcelona? Dukej e pamundur, por ndoshta do të bëhet realitet. Nëse nuk ka ndonjë ndryshim të mendjes në minutën e fundit, argjentinasi do të largohet nga Blaugrana-t pas një jete. Një lamtumirë që do të ndikojë gjithashtu në imazhin e La Liga-s, siç tha Luka Modric, mesfushori i Realit: “Do të ishte një humbje e madhe, si kur u largua Cristiano Ronaldo (merkaton e verës 2018, drejt Juventusit). Ju nuk mund të mendoni gjithmonë për të kaluarën, ky është futbolli, por nëse do të ndodhte, do të ishte një goditje e madhe për prestigjin e La Liga-s”.

Modric e shikon të ardhmen me optimizëm dhe pak dramë: “Ne duhet të shohim përpara, do të ketë lojtarë të tjerë, që do të bëhen yje. Kur Ronaldo u largua nga Madridi, ndodhi e njëjta gjë. Reali vazhdoi pa të, do të jetë e njëjta në rast lamtumire të Messit, si për Barcelonën, ashtu edhe për kampionatin spanjoll”. Pastaj, një koment për të ardhmen e tij: “Këtë vit fitova La Liga-n time të dytë, dua të fitoj trofe të tjerë. Nuk e di nëse do të blejmë dikë, por edhe nëse qëndrojmë kështu, cilësia nuk na mungon si ekip”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments