No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ylli i mbrojtjes së Interit dëmtohet në kombëtare, alarmohet Conte

Ylli i mbrojtjes së Interit dëmtohet në kombëtare, alarmohet Conte

Pak më shumë se dy javë para fillimit të kampionatit të ri (Serie A), Interi tashmë është i shqetësuar për Stefan de Vrij. Qendërmbrojtësi zikaltër ka pësuar dëmtim me Hollandën, aq sa iu desh ta linte grumbullimin me portokallinjtë dhe t’i braktiste përgatitjet për kualifikueset e Ligës së Kombeve. Për ta komunikuar këtë fakt ka menduar faqja zyrtare e ekipit kombëtar holandez, e cila, megjithatë, nuk specifikoi shkallën e problemeve fizike që e detyruan de Vrij të humbiste dy ndeshjet e radhës

Pra, Stefan de Vrij duhet të largohet nga ekipi kombëtar hollandez për shkak të një dëmtimi. Mbrojtësi i Interit për këtë arsye do të humbasë ndeshjet kundër Polonisë dhe Italisë. Trajneri i përkohshëm, Dwight Lodeweges, nuk ka kërkuar një zëvendësues për de Vrij, kështu që ekipi kombëtar holandez do të ketë akoma 23 lojtarë në dispozicion.

Një shans i humbur për De Vrij që të luajë kundër Italisë, gjithmonë një ndeshje e veçantë për të, sepse ka luajtur në Serie A për vite me radhë. Të hënën nuk do të jetë në gjendje të duelojë një për një kundër “Këpucës së Artë”, Ciro Immobile, ish-shokut të skuadrës te Lazio.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments