No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Rakitic prezantohet te Sevilla dhe “thumbon” Barcelonën!

Rakitic prezantohet te Sevilla dhe “thumbon” Barcelonën!

Ivan Rakitic u prezantua si lojtari i ri i Sevilla. Mesfushori kroat është përsëri në ekipin “e tij”, pas gjashtë viteve në Barcelonë:
“Rakitici i kthyer është më i mirë se ai më parë. Unë isha me fat që kam luajtur ndeshje të shkëlqyera, kam fituar tituj, kam arritur në finalen e Kupës së Botës. Një Rakitic më i pjekur mbërrin, në një moment të shkëlqyeshëm të karrierës së tij. Ivani që po arrin mund tjetrin që ka luajtur dikur, edhe në fazën e realizimit. Jam kthyer me dëshirë të madhe. Ende kam vitet më të mira përpara, është koha e duhur dhe kjo dëshirë duhet të transmetohet në rezultate të mëdha”. Një mesazh edhe drejtuar Barcelonas që nuk i besoi më sepse e quante pak “të plakur”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Recent Comments