No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Kombëtarja kryen stërvitjen në “Ennio Tardini”, Challandes e pret me optimizëm përballjen...

Kombëtarja kryen stërvitjen në “Ennio Tardini”, Challandes e pret me optimizëm përballjen me Moldavinë

Kombëtarja e Kosovës e ka kryer seancën e fundit stërvitore në prag të duelit me Moldavinë, që zhvillohet nesërmbrëma në orën 20:45. Kjo njëherësh është ndeshja hapëse për edicionin e ri të Ligës së Kombeve. Dardanët kanë zbritur në fushën e stadiumit “Ennio Tardini” të kompletuar dhe me motiv të madh për sukses, teksa kanë marrë udhëzimet nga përzgjedhësi Bernard Challandes për lojën e nesërme. Ky i fundit në konferencën për mediat vendore, e cila u mbajt nëpërmjet platformës online “Zoom”, shprehu optimizmin për nismë të mbarë të ciklit të ri të garave. Challandes vuri në pah se Moldavia është një test i rëndësishëm për Kombëtaren tonë, derisa theksoi se do të hyjnë për ta fituar këtë ndeshje. “Ndaj Moldavisë luajmë për fitore. Është një ndeshje garuese dhe në ndeshje të tilla është e qartë se luajmë gjithmonë për fitore. Pa dyshim është një test i mirë për ne, prandaj është e rëndësishme që përveç lojës së mirë edhe të fitojmë”, ka theksuar Challandes. Sa i përket faktit se 7 lojtarë iu kanë bashkuar ekipit vetëm ditën e sotme, trajneri i Dardanëve është shprehur: “Natyrisht se para një ndeshje të tillë nuk është mënyra më e mirë që të kesh vetëm një stërvitje me ekipin, por nuk mund ta ndryshojmë gjendjen. Gjithçka në këto rrethana është ndryshe, andaj duhet ta bëjmë më të mirën në kushtet dhe situatën që ndodhemi. Është e qartë se ka dallime në formën e lojtarëve, por po e përshtatim punën për secilin prej tyre”, ka shtuar Challandes.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments