No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Benfica harron Cavani-n, Rui Costa realizon goditjen historike

Benfica harron Cavani-n, Rui Costa realizon goditjen historike

Manuel Rui Costa ka shkuar pasditen e kësaj të mërkure në Lisbonë i shoqëruar nga Dawin Nunez, përforcimi i fundit i Benfica-s për sezonin e ri, që është bërë edhe operacioni më i shtrenjtë në historinë e klubit portugez.
Benfica do t’i paguajë Almeria-s një shumë të përafërt me 25 milionë euro për sulmuesin, por ish-ylli i Milan-it dhe administratori i deleguar i luzitanëve ka kërkuar menjëherë që të mos ketë “shumë presion ndaj lojtarit tani dhe të mos luhet me koston e kartonit të tij”.
“Është një tjetër blerje e rëndësishme për Benfica-n. Do të jetë sigurisht një sukses i madh. Çfarë mund të pritet nga ai? Çfarë pritet nga të gjitha blerjet, suksesi”, ka thënë Rui Costa.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments