No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ajax-i i mrekullive nuk ekziston më, klubi arkëton 247 milionë euro

Ajax-i i mrekullive nuk ekziston më, klubi arkëton 247 milionë euro

Kush e ka radhën?

Me Donny van de Beek te Manchester United, Ajax-i ka shitur yllin e radhës të asaj skuadre që vetëm dy vite më parë ka gjunjëzuar gjigantët e Europës dhe ka qenë një hap larg finales së Champions League.

Një eksod që mund të vazhdojë gjatë kësaj merkatoje, duke parë se si Onana dhe Tagliafico kanë dhënë mesazhe të qarta në lidhje me të ardhmen e tyre.

Klubi holandez ka përfituar 247 milionë euro deri tani nga shitja e shtatë yjeve.

Ja lojtarët e shitur nga sezoni i mrekullive:

Veltman (te Brighton për një milion)

De Ligt (tek Juventus për 85.5 milionë)

Van De Beek (te Manchester United për 39 milionë)

Schone (te Genoa për 1.5 milionë)

De Jong (te Barcellona për 75 milionë)

Ziyech (te Chelsea për 40 milionë)

Sinkgraven (te Leverkusen për 5 milionë)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments