No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR United nxjerr në shitje dy mesfushorë pas blerjes së Van de Beek

United nxjerr në shitje dy mesfushorë pas blerjes së Van de Beek

Pas transferimit të mesfushorit-sulmues holandez Donny van de Beek (erdhi nga Ajax për 40 milionë stërlina), skuadra e Manchester United ka nisur nga puna për të larguar lojtarët e tepërt.

Sipas të përditshmes britanike “Daily Mail”, trajneri Ole Gunnar Solskjaer ka dhënë “OK”-in e tij për të nxjerrë në shitje mesfushorët Jesse Lingard (27 vjeç) dhe Andreas Pereira (24 vjeç).

Lingard ka një kontratë deri në vitin 2021 me “djajtë”, ndaj largimi i tij është i paevitueshëm, në mënyrë që United të arkëtojë “cash”. Ndërsa kontrata e Periera skadon në vitin 2023 dhe kushton rreth 20 milionë euro.

Nga shitja e këtyre dy lojtarëve skuadra e United pritet të mbulojë shpenzimet për afrimin e Van de Beek, që nënshkroi një kontratë 5-vjeçare me “djajtë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Batatina për llapjanët që i ka kundër: Ata i kemi që çaji të pihet më shumë!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina përmes një postimi ka thënë se është i lumtur që 99% të llapjanëve e mbështetin.

“Nuk merremi me analista”: Nga Drita i reagojnë ashpër Granit Begollit për deklaratën kundrejt Xhevdet Shabanit

Nuk ka asnjë dyshim të vetëm se Xhevdet Shabani ka qenë futbollisti më i rëndësishëm te Drita e Gjilanit në vitet e...

Muharrem Sahitit komenton postin e ri në Federatën e Futbollit të Kosovës

Kombëtarja e Kosovës në futboll nga muaji mars nis një mision të qartë, atë të kualifikimit në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Recent Comments