No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Klubi i Bundesligas thyen pandeminë dhe rihap stadiumin për 8500 tifozë!

Klubi i Bundesligas thyen pandeminë dhe rihap stadiumin për 8500 tifozë!

Bundesliga rihapet për publikun. Në fakt, në ditën e parë të kampionatit, Leipzig do të jetë në gjendje të llogarisë në kontributin e tifozëve. Klubi gjerman tha në faqen e saj të internetit: “RB Leipzig ka në plan të lejojë spektatorët të shikojnë ndeshjen në shtëpi kundër Mainz më 20 shtator. Një marrëveshje specifike për vendin është nënshkruar me departamentin e shëndetit publik të qytetit të Leipzig, e cila do të lejojë rreth 8,500 njerëz të marrin pjesë “.
Ata me fat do të tërhiqen me short nga kompania në mesin e 22,500 abonentëve të sezonit të kaluar. Asnjë kupon nuk do të ketë një shitje falas dhe për këtë arsye vetëm banorët e Saksonisë do të jenë në gjendje të hyjnë në stadium. Sigurisht që ka kufizime, por Leipzig i pranoi të gjithë për arsyen e vetme që të mos luante përsëri me stadiumin plotësisht bosh. Për më tepër, kjo marrëveshje ishte e mundur sepse në Gjermani për këto vendime qeveria ose Federata nuk funksionojnë, por shtetet individuale.
Për momentin, Leipzig është i pari dhe i vetmi klub që rihap dyert e ‘shtëpisë së tij’. Sidoqoftë, në vazhdën e saj, Hertha, Union Berlin dhe Frankfurt janë tre kompanitë e tjera që kanë bërë të njëjtën kërkesë dhe presin përgjigje. E kush e di atëherë që së shpejti nuk do të shohim të gjithë stadiumet gjermane me një pjesë të mirë të tifozëve të tyre shumë të nxehtë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Batatina për llapjanët që i ka kundër: Ata i kemi që çaji të pihet më shumë!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina përmes një postimi ka thënë se është i lumtur që 99% të llapjanëve e mbështetin.

“Nuk merremi me analista”: Nga Drita i reagojnë ashpër Granit Begollit për deklaratën kundrejt Xhevdet Shabanit

Nuk ka asnjë dyshim të vetëm se Xhevdet Shabani ka qenë futbollisti më i rëndësishëm te Drita e Gjilanit në vitet e...

Muharrem Sahitit komenton postin e ri në Federatën e Futbollit të Kosovës

Kombëtarja e Kosovës në futboll nga muaji mars nis një mision të qartë, atë të kualifikimit në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Recent Comments