No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR E kryer: James kapet mat në Angli, 3 vite kontratë dhe prezantimi...

E kryer: James kapet mat në Angli, 3 vite kontratë dhe prezantimi brenda orësh

James Rodriguez ka arritur marrëveshjen me Evertonin dhe do të jetë futbollisti i ri i këtij klubi. Real Madridi nuk e kishte në plane dhe kolumbiani donte largimin nga skuadra spanjolle. Trajneri Carlo Ancelotti e priste me krahë hapur dhe gjithçka u mbyll shpejt.
Noticias Caracol de Colombia bën me dije se ylli i kombëtares kolumbiani ndodhet në Liverpool. Ai ka kryer vizitat mjekësore dhe ka hedhur firmën në kontratë për 3 vitet e ardhshme. Kjo do të thotë se largimi i tij nga Real Madridi është përfundimtar.
Referuar të njëjtit burim, prerzantimi i lojtarit nuk do të vonojë. James nuk ka zhvilluar stërvitje me Realin, pasi pret që të nisë punën me klubin e ri nën udhëheqjen e trajnerit italian. Një ribashkim i të dyve pas eksperiencës me Realin, Ancelotti e donte James dhe kur ishte në krye të Napolit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments