No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Familja e Messit thyen heshtjen, kushëriri tregon të vërtetën!

Familja e Messit thyen heshtjen, kushëriri tregon të vërtetën!

Lionel Messi nuk u paraqit në testet e djeshme të klubit të Barcelonës, ndërsa nuk do të jetë i pranishëm as në stërvitjen e sotme. Argjentinasi nuk ka folur ende dhe nuk ka bërë asnjë reagim, megjithatë për herë të parë dikush nga familja e tij ka folur. Kushëriri i gjashtë herë fituesit të Topit të Artë, Lionel Messi, ka folur në lidhje me situatën aktuale të kapitenit të Barces.

“Leo duhet të gjejë vendin ku është i lumtur. Nëse largohet, do të thotë se nuk është i lumtur dhe duhet të gjej një destinacion të ri. Ka të drejtën e tij. Kam lexuar se ai ka kontratë deri vitin tjetër. Nëse largohet sot klubi fiton para dhe nuk do të largohet falas sezonin e ardhshëm. Barca duhet t’i kushtojë rëndësi mënyrës se si ndihet.

“Nuk e mendoja kurrë se një ditë do të largohej nga Barcelona. Dua ta shoh në një skuadër që luan mirë. Në të gjitha skuadrat që luajnë mirë do t’i shkonte më shumë Manchester City-t. PSG-ja është mirë, por duhet të shohim se ku do të shkojë. Kudo që të zgjedhë do të jetë i lumtur dhe në paqe”, – tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments