No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Bomberi i Leipzig kalon te Leverkusen! Roma fiton 27 mln, por 20...

Bomberi i Leipzig kalon te Leverkusen! Roma fiton 27 mln, por 20 i takojnë Sampdorias

E ardhmja e Patrik Schick do të jetë akoma në Bundesliga por jo me Leipzig, ku ai luajti sezonin e kaluar. Sulmuesi do të luajë për Bayer Leverkusen, me të cilin Roma kanë arritur një marrëveshje për shitjen e çekut, pasi talenti i “Aspirinave” Kay Havertz do të transferohet te Chelsea për gati 100 mln euro dhe Volland te Monaco në Francë.

Verdhekuqtë do të arkëtojnë rreth 27 milion euro plus një përqindje në rishitjen në të ardhmen, edhe pse 20 milion do të duhet t’i paguhen Sampdoria si këst për blerjen e bërë në 2017.

Mbeten vetëm detajet përfundimtare midis Bayer dhe lojtarit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments